Konwersatorium Inteligentna Energetyka maj 2021
Kumulacji zagrożeń w polskiej energetyce, w szczególności w elektroenergetyce, takiej jak ujawniająca się w maju 2021, nie było. Jej negatywny wydźwięk znacznie rośnie gdy analizuje się ją w środowisku globalnej transformacji energetycznej. Jest o tym w Słowie od Koordynatora Rady Programowej na Ścieżce 3 – maj 2021.
Odpowiedzią na Platformie PPTE 2050 jest między innymi Słownik Encyklopedyczny Elektroprosumeryzmu (na razie jego wersja embrionalna) zamieszczona na Ścieżce 2 (sektor MMSP, samorządy; elektroprosumenci-elektroprosumeryści-pretendenci) – maj 2021. Dlatego na tej Ścieżce, bo okazuje się już, że Słownik trzeba, i można redagować w perspektywie praktycznej elektroprosumeryzmu. Ta perspektywa w procesie narastającego kryzysu ma znaczenie krytyczne.
Z kolei odpowiedzią na Ścieżce 1 – maj 2021 jest Agenda Konwersatorium IE skonsolidowana w sposób mający na celu zbliżenie („oswojenie”) dwóch krańcowych wymiarów elektroprosumeryzmu. Pierwszym jest wymiar makroekonomiczny: 7 mld ludzi, globalne działanie tripletu paradygmatycznego monizmu elektrycznego. Drugim jest wymiar mikroekonomiczny: systemy(WSE), operatorzy(WSE), sandboxy.
Rada Programowa
Prof. Jan Popczyk (koordynator Rady) – elektrotechnika, elektroenergetyka, transformacja energetyki TETIP, triplet paradygmatyczny monizmu elektrycznego, elektroprosumeryzm